Котельня

Котельня була побудована у 1979 році. Одразу ж було проведене парове опалення. В цей час директором школи був Тесленко Петро Михайлович.

Спортивний майданчик

/Files/images/Рябуха А.М..png
Рябуха Андрій Михайлович

Обладнання спортивного майданчика було створено зусиллями вчителя фізкультури Бондаренка Миколи Григоровича при допомозі кочегара школи Рябухи Андрія Михайловича та електрозварників Твердохліба Івана Андрійовича і Лантушенка Василя Яковича. Труби надавав колгосп. Основну частину робіт було виконано на протязі 1980-82 років.

Стадіон

Побудований з ініціативи тодішнього голови колгоспу ім. Ілліча Лобойка Миколи Михайловича у 1984 році. Будівництво стадіону викликало гострі суперечки, адже на тому місці ріс садок, посаджений раніше учнями під керівництвом вчителя біології Скляренко Анастасії Миколаївни. В саду на місці теперішнього стадіону росли яблуні, шовковиці, черешні, сливи та тополі. Та все ж дерева викорчували, розчистили площадку для стадіону. Учні під керівництвом вчителя фізкультури Бондаренка Миколи Григоровича взяли активну участь у облаштуванні стадіону: закопували по периметру автомобільні покришки, ставили ворота, робили ромітку. Використані автопокришки привіз з одного з харківських АТП колишній випускник школи Бабай Станіслав Олександрович. Матеріали для виготовлення воріт надав колгосп.

Погріб

За роки існування школи біля неї було два погреби. Перший знаходився на тому місці, де зараз росте горобина (навпроти вікон добудови 1988 року). Погріб був складений з будівельного каменю невисокої якості і на початок 70-х років перебував у аварійному стані. Тому було прийнято рішення про його демонтаж, що й було зроблено. Натомість було побудовано новий погріб, який служить для зберігання харчів і донині. Цей погріб будували у 1999 р. Іваненко Микола Вікторович та Гопта Віктор Іванович. Частково на його будівництво пішли матеріали із старого погреба. Допомогу в будівництві надавав колгосп ім. Ілліча: викопали трактором – екскаватором яму, допомогли зробити перекриття (голова колгоспу Тельнов А. О.)

Сарай

За роки існування школи біля неї було кілька господарських будівель, які ми за звичкою називаємо “сарай”. Перший сарай був з хмизу, стояв неподалік від входу в школу. В ньому була пічка, на якій гріли воду. До нашого часу він не зберігся.
Так званий “спортивний” сарай було побудовано 1977 року (директор школи Ворожбян Олексій Пилипович).В ньому певний час учні вирощували кролів, бичків, яких здавали державі.

Шкільне приміщення

Шкільне приміщення за всі роки своєї історії зазнало цілого ряду перетворень та добудов. Основний корпус школи, так звана “Стара” школа, була побудована на протязі 1932-33 років. Навчальні заняття розпочались 1934 року. Школа була дерев'яна, будувалась з сосни, яку заготовляли біля так званого «графського маєтку». В школі було пічне опалення, класи опалювались дровами. Залишки цього опалення (комини) видно і зараз.Після війни школа була обкладена цеглою.
Першу добудову (початкові класи та їдальню) було зроблено у 1966 році при директору школи Дяченко Григорію Даниловичу. Добудову робив колгосп (голова Бурлака Василь Федорович, бригадир будівельників Гладінець Юрій Юрійович). В підвальному приміщенні спочатку знаходилась майстерня, а з 1989 року запрацювала столова. За сприяння голови правління колгоспу ім Ілліча Скляренка Миколи Григоровича столова була обкладена кахлями у 1992 р.
У 1988 році було добудовано старші класи (директор школи Дмитренко Микола Семенович). Добудова велась з допомогою колгоспу ім. Ілліча (голова правління Лобойко Микола Михайлович). Микола Михайлович посприяв також, щоб біля школи з'явилась металева огорожа. Було також підготовлено проект будівництва спортзалу, та кризові явища в економіці часів розпаду СРСР не дали можливості це зробити.
Асфальтне покриття біля входу до школи було покладене у 1990 році. Цю роботу виконали Дмитренко М.С., Рябуха А.М., Іваненко М.В.

Зелені насадження

/Files/images/Скляренко А.М..png

Скляренко Анастасія Миколаївна

Сад сягав від школи до колгоспного току. В саду були яблуні, черешні, сливи, шовковиці. Дерева були висаджені учнями під керівництвом Скляренко Анастасії Миколаївни. Значна кількість плодових дерев була знищена під час будівництва стадіону.


Пришкільна дослідна ділянка знаходилась між садом та городом Бондаренка Миколи Григоровича. Свого розквіту пришкільна ділянка досягла під керівництвом Скляренко Анастасії Миколаївни. На ділянці учні вирощували картоплю, моркву, огірки, столові буряки, квасолю, кукурудзу. Рекордний урожай останньої експонувався на ВДНГ СРСР, за що школа отримала грамоту. За кожним класом були закріплені діляночки, які вони обробляли, діяло змагання між класами.

Тополі біля фасаду школи були посаджені класом Скляренко Анастасії Миколаївни у 1969 році.

Ялинку привіз Сіренко Віктор Васильович із Західної України у _ році. Сіренко Ніна Павлівна принесла та посадила її на клумбі біля входу до школи. Коли цей майданчик заасфальтували 1990 року, ялинку перенесли на клумбу, де вона росте і зараз.

Дуби посаджені Скляренко Анастасією Миколаївною з дітьми.
Сливи і бузок були посаджені вчителем трудового навчання Бондаренком Олександром Миколайовичем з учнями школи у 2000 році.

Тир

Тир було побудовано після того, як школа стала десятирічкою, у 1989 році (директор школи Дмитренко Микола Семенович). Будівельні роботи виконали Цитрик Микола Володимирович та Веретільник Сергій Вікторович. Труби надав колгосп (голова правління Скляренко Микола Григорович). За своїм безпосереднім призначенням тир так ніколи і не використовувавсь, адже зі шкіл було вилучено вогнепальну зброю.

Кiлькiсть переглядiв: 1169